Wycieczki/Warsztaty

Pogoda

Tu nas znajdziesz

Kontakt z nami


Gimnazjum

Trzydziestka
Otwórz

Wycieczka do Drezna  Na wycieczkę do Drezna wybraliśmy się 26.11. 2016 r. Ze szkoły wyjechaliśmy ok. 5.30. Podczas podróży do Niemiec, pani przewodnik opowiadała nam przeróżne historie z czasów rządów Augusta II Mocnego i Augusta III Sasa. O 12.00 dojechaliśmy do fortecy Konigstein,  która w okresie władzy Augusta II, nie została przez nikogo zdobyta. W  skarbcu znajdowały się najważniejsze i najcenniejsze skarby całej Saksonii. W tej twierdzy zobaczyliśmy też słynną studnię, która nigdy nie została  wykryta przez wrogów. Na dziedzińcu  zamkowym odbywał się „mały” jarmark bożonarodzeniowy.

  Po krótkim spacerze, wyjechaliśmy w stronę Drezna.

  Kiedy dojechaliśmy do centrum miasta, rozpoczęliśmy główne zwiedzanie. Najpierw, wyruszyliśmy w głąb ogrodów pałacu Zwinger, który jest uważany za najpiękniejszy i najbogatszy  pałac w Niemczech. W tym miejscu, pani przewodnik przybliżyła nam style architektoniczne niektórych budynków oraz opowiedziała historię otrzymania dużej ilości przedmiotów z porcelany przez Augusta II.

  Następnie zwiedzaliśmy skarbiec. Tam zobaczyliśmy wiele cennych przedmiotów ze złota, srebra, diamentów, szafirów i wielu innych cennych kruszców. Wiele znajdowujących się tam przedmiotów pochodzi z Imperium Osmańskiego.

  Po krótkim spacerze po skarbcu, udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy.. Po dotarciu na Jarmark, mieliśmy dwie godziny czasu wolnego na zakupy. Od samego widoku straganów aż ślinka ciekła.

  Około godziny 18.00 wyjechaliśmy z Drezna z pełnymi brzuchami i pamiątkami.

  Wycieczka ta była naprawdę niezwykła i można było już poczuć klimat zbliżających się świąt.

 Marcin Kaczyński, klasa 3eWyszukiwarka

Popularność gimnazjów

Liczba podań na jedno
miejsce na rok szkolny
2014/2015
2,00
Gimnazjum nr 10
z Oddziałami Dwujęzycznymi
1,87
Gimnazjum Dwujęzyczne nr 26
1,69
Gimnazjum nr 30
im. Polonii Francuskiej
1,45
Gimnazjum nr 18
im. Armii Krajowej
1,39
Gimnazjum nr 49
z Oddziałami Dwujęzycznymi
Źródło: Gazeta Wrocławska 4 lipca 2014