Gdyby nie Maryja…

Dzisiejszy dzień był ostatnim w szkole przed przerwą świąteczną. Przyszliśmy na galowo, w bardzo świątecznym nastroju. Po czwartej lekcji udaliśmy się na przedstawienie pt. „Gdyby nie Maryja”, którego scenariusz napisała i wyreżyserowała pani Bogusława Miśków. Aktorami byli uczniowie klasy 3b i 3d. Spektakl opowiadał historię Maryi przed i po narodzinach Chrystusa. Inscenizacja była bardzo zabawna i w niektórych momentach wzruszająca. Pokazywała, że bez Maryi, jej pokory i odwagi nie byłoby Bożego Narodzenia. Spektakl tak bardzo podobał się uczniom, że oklaskiwano go na stojąco. Na zakończenie wspólne zaśpiewaliśmy kolędę, pani dyrektor Magdalena Synal złożyła wszystkim życzenia z okazji zbilżających się świąt.Po czym pełni pozytywnej energii udaliśmy się w radosnych podskokach do domu.

Aleksandra Adam, klasa 3b